تجهیزات استخر، سونا و جکوزی

P0olOxIInP0olOxIIn
410 بازدید
فیلتر تصفیه آب کارتریجی

تجهیزات استخر، سونا و جکوزی

اگر بخواهیم تمام تجهیزات استخر، سونا و جکوزی را نام ببریم، با لیستی بسیار گسترده مواجه خواهیم شد. در این لیست لوازمی مانند دستگاهی ضدعفونی کننده و تصفیه، مانند انواع فیلترهای تصفیه، مخزن تصفیه استخر، کلرزن ها، سیستم تامین فشار و گردش آب استخر، پمپ های تصفیه آب، سیستم گرمایش و رطوبت گیری از سالن استخر، سونا و جکوزی و … و بسیار زیادی از لوازم جانبی است. علاوه بر این برای جکوزی باید از انواع گرمکن ها استفاده کرد. در مورد سونا نیز باید از هیترهای برقی و گازی به منظور تامین گرمای مورد نیاز استفاده کرد.

 

انواع تجهیزات به کار رفته در استخر، سونا و جکوزی

شکل شماره ۱: انواع تجهیزات به کار رفته در استخر، سونا و جکوزی

 

 

پمپ تصفیه آب استخر

اگر بخواهید قلبی برای سیستم تصفیه استخر در نظر بگیریم، باید بدانید که پمپ تصفیه آب اصلی ترین بخش یک استخر است. عملکرد پمپ تصفیه آب استخر به این صورت است که آب خروجی از محل تخلیه را از فیلترهای مناسب عبور می دهد و مجدد به استخر باز می گرداند.

پمپ تصفیه آب

شکل شماره ۲ : پمپ تصفیه آب

 

 

ویژگی های پمپ استخر

تجهیزات استخر، جکوزی و سونا، مهمترین ویژگی پمپ تصفیه آب استخر، نوع عملکرد آن است. باید پمپ کاملا بی صدا کار کند. علاوه بر این باید جنس بدنه پمپ استخر به گونه ای باشد که در برابر آب یا حتی مواد شیمیایی ضد عفونی کننده مقاوم باشد و خوردگی در آن ایجاد نشود. نکته مهم دیگر، جنس بدنه پروانه یک پمپ تصفیه آب استخر است. جنس پروانه نیز باید در برابر خوردگی شیمیایی مقاوم باشد. علاوه بر این پروانه باید به گونه ای طراحی شده باشد که نسبت به پدیده کاویتاسیون نیز مقاومت بالایی داشته باشد. در هنگام تهیه پمپ تصفیه آب استخر باید به فاصله استخر تا موتور­خانه توجه کرد.

مهمترین نکات در هنگام نصب پمپ  تصفیه آب استخر

 • حتما پمپ تصفیه آب باید در فاصله ای ۶ اینچی بالاتر از سطح موتورخانه قرار بگید. زیرا این فاصله سبب می شود پمپ آب در اثر آب بازگشتی از فیلتر شنی آسیب نبیند.
 • در هنگام نصب باید امکان دسترسی آسان به پمپ تصفیه آب استخر در نظر گرفته شود. زیرا ممکن است پمپ تصفیه آب استخر به سرویس یا تعمیر نیاز داشته باشد.
 • شیر فلکه های کشویی بهترین انتخاب برای مکان دهش و مکش پمپ آب استخر هستند. زیرا تعمیر این شیر فلکه ها بسیار آسان است.
 • هرگز نباید پمپ تصفیه آب استخر را در نزدیکی فیلتر تصفیه نصب کنید. زیرا ممکن است در صورت نیاز به تعمیر فیلتر تصفیه، پمپ آسیب ببیند. زیرا تماس با آب حتما به پمپ شما خسارت وارد خواهد کرد.
 • در هنگام نصب پمپ استخر از بکار بردن اتصالات دارای زاویه ۹۰ درجه بین فیلتر و پمپ پرهیز کنید.
 • تا جایی که می توانند پمپ تصفیه آب را نزدیک به استخر و جکوزی و در سطحی بالاتر از آب نصب کنید. می توانید برای کاهش صدای پمپ در حین طراحی مکان از بالشتک های مناسب اطراف آن استفاده کنید.

پکیج تصفیه استخر

تجهیزات استخر، جکوزی و سونا، پکیج تصفیه آب استخر شامل پمپ تصفیه آب، فیلتر شنی، شاسی ثابت، کیت های اتصالی مناسب و لوله رابط است. این پکیج به منظور فیلتر کردن آب استخر سونا و جکوزی طراحی می شود. مناسب ترین پکیج تصفیه برای استخر، جکوزی و سونا پکیج دفنی است. تنوع مدل در پکیج تصفیه دفنی زیاد است. بنابراین، با توجه به نوع استخر می توانید مناسب ترین پکیج تصفیه دفنی را انتخاب کنید.

فیلتر تصفیه استخر، سونا و جکوزی

در بیشتر استخرهای از فیلتر شنی دارای مخزن بزرگ استفاده می شود. جنس مخزن این فیلترها از نوع فایبرگلاس و فلزات مناسب است. از بالای مخزن، آب وارد فیلتر می شود. حرکت آب به سمت شن ها از طریق نیروی جاذبه انجام می شود. شن های موجود در مخزن تمام آلودگی های موجود در آب را جذب می کنند. آب پاک و تصفیه شده از قسمت انتهای مخزن دوباره وارد استخر می شود.

 • فیلتر کارتریجی:

  عملکرد فیلتر کارتریجی مانند فیلترهای تصفیه خانگی است. در این نوع از فیلترها برای تصفیه، آب از روی وسیله ای عبور داده می شوند که جنسی مشابه با پارچه دارد. در مقایسه با فیلترهای شنی، سطح تماس با آب در فیلترهای کارتریجی بسیار بیشتر است. در نتیجه احتمال گرفتگی منافذ و نیاز به شستشو و نظافت فیلتر کارتریجی بسیار کمتر از مدل شنی است. باید به این نکته توجه داشته باشید که فشار موجود در فیلتر کارتریجی نیز بسیار پایین است. شما می توانید این نوع فیلتر را در هر سه ما یک یا دو دفعه تمیز کنید.

 

فیلتر تصفیه آب کارتریجی

شکل شماره ۳: فیلتر تصفیه آب کارتریجی

 

 • فیلتر دیاتومه: دیاتومه نوعی خاک حاوی مقادیر بالای سیلیس است. این خاک از فسیل جانداران دریایی دارای پوشش سیلیسی به دست می آید. میزان جذب آلودگی توسط این مواد بسیار بالا است. این نوع خاک توانایی جذب آلودگی های بسیار کوچک حتی در حدود ۵ میکرون را دارا است. در این فیلتر نیز مانند فیلترهای شنی برای شستشو از فرایند شستشوی معکوس استفاده می شود. نکته مهمی که سبب محدودیت استفاده از این نوع فیلتر شده، اثبات سرطان زایی سیلیس است. به همین دلیل به ندرت برای تصفیه آب استخرها از چنین فیلتری استفاده می شود.

 

 • فیلتر شنی: در این فیلتر برای تصفیه آب از شن و سنگ­ریزه استفاده می شود. فرآیند تفکیک آلودگی ها در فیلتر شنی به دو صورت انجام می شود. اول اینکه، ذرات درشت و معلق در حفرات فیلتر شنی به دام می افتند. در حالت دیگر، برای از بین رفتن بهتر آلاینده ها به آب ورودی به فیلتر شنی مقادیر مناسبی سولفات آمونیوم افزوده می شود. برای نظافت فیلترهای شنی، عمل شستشوی معکوس با استفاده از شیری که روی این فیلتر تعبیه شده انجام می شود. اما در صورت اینکه، شن های موجود در مخزن فیلتر به اندازه کثیف شده باشند که دیگر عملکرد فیلتر به خوبی انجام نشود، باید حتما شن های موجود در مخزن فیلتر را تعویض کرد. یک نوع شن که می توانید در مخزن این فیلتر استفاده کنید، شن ساخته شده از نوعی پلیمر خاص و با استفاده از فناوری نانو است. طول عمر این شن ها بیش از ۱۰ برابر شن های معمولی خواهد بود. و در بسته های ۲۵ کیلوگرمی در بازار به فروش می رسند.

 

انواع فیلتر شنی

 • فیلتر شنی باز: قدیمی ترین فیلتر شنی موجود است. حرکت آب در این نوع فیلتر آرام و بوسیله وزن خود آب انجام می شود. از این نوع فیلتر معمولا برای تصفیه پساب ها و فاضلاب های شهری استفاده می شود.
 • فیلتر شنی بسته: در این فیلتر، سیلیس یا شن درون مخزن قراردارد. سرعت حرکت آب در این فیلتر در مقایسه با فیلتر باز بسیار بیشتر است. اندازه شن های بکار رفته در این فیلتر متفاوت است. و جنس مخزن آن از نوع فایبرگلاس می باشد.

قیمت فیلتر شنی

برای محاسبه قیمت فیلتر شنی باید به نوع برند توجه کرد. زیرا تفاوت در نوع برند سبب تفاوت در قیمت نهایی محصول می شود. برندهای مختلفی برای فیلتر شنی وجود دارد. اما معتبرترین برندها ایمکس و هایوارد هستند. البته قیمت فیلتر شنی دارای این دو برند در مقایسه با محصولات ایرانی بالاتر است. اما ضمانت کیفیت سبب می شود انتخاب این محصول ارزش این هزینه را داشته باشد.

 

تجهیزات ضدعفونی استخر

تجهیزات استخر، جکوزی و سونا، علاوه بر تصفیه آب باید برای برقراری تعادل شیمیایی، مقادیر مناسبی از مواد ضدعفونی کنده شیمیایی در آب استخرها استفاده کرد.

برای بیان تجهیزات ضدعفونی کننده استخر می توان به این موارد اشاره کرد: کلر زن خطی، پمپ تزریق اتاترون، قرص های کلر، تست کیت، افزایش دهنده و کاهش دهنده های PH آب استخر.

 • کلرزن خطی: کلرزن های خطی دارای دو مدل این لاین (Inline) و افلاین می باشند. کلرزن این لاین بر روی لوله آب و در قسمت قبل ورود آب به استخر یا جکوزی نصب می شود. قبل و بعد از

کلرزن خطی از شیرهای قطع و وصل استفاده می شود. علاوه بر این، بر روی کلر زن خطی این لاین پیچ تنظیم قرار دارد. با استفاده از این پیچ میتوان به آسانی میزان کلر وارد شده به آب استخر را

مدیریت کرد. کلرزن خطی این لاین به صورت موازی نصب می شود در نتیجه نیازی به اتصالات By pass دارد. کلر زن های این لاین برای استخرهای کوچک و متوسط بسیار مناسب هستند.

کلرزن افلاین دارای عملکردی مشابه با کلرزن این لاین است. اما اندازه لوله ورودی و خروجی این نوع کلرزن در مقایسه با مدل این لاین بسیار کمتر است. مزایای کلرزن افلاین بسیار زیاد است. به دلیل اندازه کوچک نیاز نیست که حتما در ابتدای ورود آب به استخر تعبیه شود. جنس آن نیز از پلاستیک می باشد. به آسانی شارژ می شود. نیازی به اتصالات By pass ندارد. نصب آن بسیار ساده و آسان است. برای استفاده از این نوع کلر زن باید دو سوراخ، یکی قبل و دیگری بعد از آخرین دستگاه تصفیه آب استخر ایجاد شود. قطر سوراخ ها باید در حدود ۱۲ میلیمتر باشد.

کلرزن خطی

 • پمپ تزریق اتاترون: این پمپ ها به منظور جلبک زدایی، گندزدایی، تزریق کلر در آب استخرها، سیستم های آب­پاش فواره ها استفاده می شوند. این پمپ ها می توانند مواد شیمیایی را به درون آب تزریق کنند. معمولا از این پمپ ها برای تزریق مواد با استفاده فشار کم و دبی پایین استفاده می شود. استهلاک این پمپ ها بسیار ناچیز است. زیرا هیچ نوع تماسی با مایعات ندارند. این نوع پمپ ها دارای ۴ غلطک، شفت ضد زنگ و یک شلنگ هستند. به دلیل وجود شلنگ در این پمپ، انها ا با نام پمپ های شلنگی نیز می شناسند.

پمپ تزریق

 • قرص کلر استخر: این قرص ها کاملا آرام در آب حل می شوند. کلر آزاد شده از آنها مدت بیشتری سبب ضدعفونی نگه داشتن محیط و آب استخر می شود. در برخی از قرص های کلر موادی مانند سولفات مس و سولفات آمونیوم نیز وجود دارد. افزوده شدن این دو ماده به قرص های کلر، مانع از ایجاد جلبک در استخرها می شود. معمولا از قرص های کلر در قسمت اسکیمر استخر استفاده می شود. می توانید با استفاده از قرص های کلر دارای آنزیم ماندگاری سلامت آب استخر را افزایش دهید. در انتخاب قرص کلر مناسب برای استخر ما توصیه می کنیم که از قرص های حاوی سولفات مس استفاده کنید. زیرا این قرص به آسانی می تواند تمام باکتری ها، ویروس ها، جلبک ها و انواع آلودگی های موجود در استخر را از بین ببرد.

قرص های کار مورد نیاز برای ضدعفونی استخر

 • تست کیت: با استفاده از تست کیت های استخر می توانید میزان کلر، OH و همچنین قلیایی بودن آب را تشخیص دهید. از تست کیت های استخر می توانید در آب های ۲۳ درجه سانتیگراد و آب های دارای دمای بیش از ۲۳ استفاده کنید. مدت زمان قراردادن تست کیت در آب ۲۳ درجه حدود ۵ ثانیه و در آب بیش از ۲۳ درجه در حدود ۱۰ ثانیه می باشد.

تست کیت برای سنجش میزان کلر و PH استخرها

 • افزایش دهنده و کاهش دهنده PH آب استخر: از افزایش دهنده می توان برای تمام استخرها استفاده کرد. دلیل استفاده از آنها، عدم ایجاد خوردگی برای تجهیزات استخر، جکوزی و سونا در اثر PH پایین آب است. از کاهش دهنده های PH نیز می توان در تمام استخرها استفاده کرد. کاهنده ها سبب عدم کدورت آب در اثر کاهش میزان PH می شوند. برای استفاده از کاهنده ها باید در عمیق ترین قسمت استخر دز زمانی که کسی از آن استفاده نمی کند مقدار مناسبی از پودر کاهنده ریخته شود. سپس باید مدت ۲ ساعت صبر کنید تا پودر در تمام آب پخش شود. آنگاه دوباره PH  آب را اندازه بگیرید. هرگز از پودرهای کاهنده در مجاورت لوله ها و تجهیزات استخر استفاده نکنید. به خاطر داشته باشید که هرگز PH آب استخر نباید به مقداری کمتر از ۲/۷ برسد.

 

نحوه استفاده از گریل استخر

تجهیزات استخر، جکوزی و سونا، برای جمع آوری آب اضافی از گاتر یا کانال استفاده می شود. گریل استخر، پوششی است که بر روی این کانال ها استفاده می شود. جنس گریل استخر عمدتا از نوع PP یا UPVC است. گریل های موجود در بازار در دو مدل پازلی یا یک تکه به فروش می رسند. در گریل پازلی، از قطعاتی دارای طول دو سانتیمتر استفاده شده است. برای اتصال قطعات در گریل پازلی از دو یا چند پین استفاده می شود. گریل های انواع مختلفی دارند که عمدتا به گریل پلاستیکی، فلزی، گریل جکوزی، گریل پشت بام و گریل موتورخانه تقسیم می شوند. گریل های پلاستیکی بیشتر برای استخر به کار می روند. گریل های فلزی از نوع استیل ضد زنگ یا گالوانیزه می باشند. گریل جکوزی به دلیل انعطاف پذیری بالا قابلیت استفاده در جکوزی های گرد را دارد.

 

پله استخر عصایی یا کلاپ

یکی از لوازم اصلی استخر پله است. جنس پله های استخر معمولا از نوع استیل است و جنس نرده های آن ABS است. در مورد استخرهای دارای ارتفاع متفاوت بهتر است از دو پله با ارتفاع متفاوت استفاده کنید. یک پله با توجه به مناطق دارای عمق کم و پله دیگر برای مناطق عمیق تر انتخاب شود. مدل پله های استخر متفاوت است. پله استخر دارای مدل های استاندارد، شیبدار، دو تکه، کلاپ و برخی مدل های دیگر است. پله های استاندارد مناسب ترین نوع برای استفاده در تمام استخرها می باشند. با توجه به اهمیت لزوم وجود پله در استخر، پس باید در هنگام خرید به آن اهمیت دهید. اگر می خواهید پله استخر دسته دوم بخرید باید به این نکات دقت کنید.

 

مرکز فروش تجهیزات استخر

مرکز فروش تجهیزات استخر سایت ما بستری را فراهم کرده تا شما بتوانید تجهیزات و برندهای مورد نیاز خود را انتخاب کنید. درصورتی که به مشاوره برای انتخاب تجهیزات استخر نیاز داشته باشید، تیم مشاوره ما می تواند به شما کمک کند تا بهترین محصول را انتخاب کنید. بخش مرکز فروش تجهیزات استخر سایت ما تمام تلاش خود را بر رضایت مشتریان متمرکز کرده است. ما نیاز و اهداف مشتری را اولویت کار خود قرار داده ایم. به همین دلیل برترین برندهای تولید کننده تجهیزات استخر را با بهترین قیمت در اختیار مشتریان و خریداران محترم قرار خواهیم داد.

 

مرکز فروش تمام لازم و تجهیزات استخر، سونا و جکوزی

ما در این مرکز با استفاده از مشاورین مجرب بهترین لوازم استخر را تهیه کرده ایم. به همین دلیل می توانید برای خرید تجهیزات استخر، جکوزی و سونا، تجهیزات استخر، جکوزی و سونا ما را تجربه کنید ما انواع پمپ ها، فیلترها، کلرزن ها، مبدل های و پمپ های گرمایش استخر، پله استخر، اسکیمر، چراغ استخر، لوازم و تجهیزات جکوزی، پمپ های جکوزی، گریل، نازل، سرجت جکوزی، دیگ بخار سونا بخار، هیترهای سونا خشک را در این مرکز فروش لوازم استخر برای شما عزیزان تهیه کرده ایم. کیفیت بالای محصولات دغدغه اصلی انتخاب ما بوده است. ما برترین برندها و با کیفیت ترین محصولات را انتخاب کرده ایم. شما با توجه به نیاز خو می توانید تجهیزات را انتخاب کنید. می توانید مسئولیت تهیه این تجهیزات را به پرسنل مرکز فروش لوازم استخر ما بسپارید. سابقه ما می تواند تضمینی برای کیفیت لوازم استخر شما باشید.

لوازم دسته دوم استخر

ممکن است با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد جهان و کشور تهیه لوازم و تجهیزات دسته اول مقرون به صرفه نباشد. افراد زیادی هستند که به دلیل تغییر شغل یا عدم نیاز لوازم استخر خود را فروخته یا برای فروش می گذارند. نکته مهم که در هنگام خرید لوازم دسته دوم استخر باید به آن توجه داشته باشید، کیفیت و کارایی محصول است. شما باید به این نکته توجه کنید با توجه به هزینه ای که برای لوازم دست دوم می پردازید، قابلیت کارایی ن تا چه مدت خواهد بود. آیا شما پس از این دوره، امکان خرید یا تعویض مجدد این تجهیزات را دارید. ممکن است با خود تصور کنید خرید محصولات دسته دو مقرون به صرفه است. اما باید این صرفه را در دراز مدت بسنجید.

 

 

 

 

دسته بندی بلاگ
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

400 محصولات
10 سفارشات تکمیل شده
10 کاربران
6 مطالب وبلاگ

فروشگاه حضوری

تهران، خیابان طالقانی بعد از مفتح ، خیابان ملک شعار بهار ، پاساژ ایران بک ، طبقه همکف، پلاک دو

خط ویژه :

۴۰۰ ۳۰ ۸۸۸ -۰۲۱

واحد فروش :

۳۲ ۷۷ ۳۱ ۸۸ -۰۲۱

۳۰ ۶۴ ۸۶ ۸۸ -۰۲۱

پشتیبانی سایت : ۳۲ ۶۵ ۸۶ ۸۸ -۰۲۱

ایمیل پشتبانی : support@pooloxin.com

ساعت کاری پشتبانی : ۹:۰۰ صبح – ۱۸:۰۰ عصر

نمادهای اعتماد ما

logo-samandehi

………………………………………………………………………………………………………

درگاه های پرداخت

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت