تجهیزات استخر

با تجهیزات استخر پول اکسین آشنا بشید

تأسیس و ساخت استخر اعم از استخر بزرگ یا استخر کوچک، به صورت جداگانه ساخته شده یا برای عموم استفاده می‌شود، هزینه و برخی از تجهیزات برای تأسیس و ساخت آنها لازم است. معرفی تجهیزات استخر باعث می‌شود تا هزینه‌های ساخت استخر نمایان شوند، با توجه به اینکه هزینه ساخت استخر با توجه به ابعاد و نوع مصالح متفاوت است. 

تجهیزات استخر کدامند؟

 1. تجهیزات تصفیه آب استخر و جکوزی
 2. تجهیزات ضد عفونی آب استخر و جکوزی
 3. تجهیزات تامین آب گرمکن استخر و جکوزی
 4. وسایل جانبی اطراف استخر و جکوزی
 5. تجهیزات نظافت و شستشوی استخر و جکوزی
 6. تزئین استخر و جکوزی
[uwac_agent id="پشتبانی_فروش_۱"]
تجیهزات استخر

انواع تجهیزات استخر را بشناسیم؟

? Know the types of pool equipment

فیلترهای شنی رایج‌ترین نوع فیلترها و تجهیزات مورد استفاده هستند. در این فیلترها از یک بستر شنی برای تصفیه آب مورد نظر استفاده می‌شود. البته فیلتر شنی برای هر نوع استخری مناسب نیست و باید فیلتر مناسب بر اساس ویژگی‌های استخر انتخاب شود. فیلتر شنی می‌تواند ذرات تا ۲۰ تا ۲۵ میکرون را در خود نگه دارد و برای محیط‌هایی که اندازه ذرات بسیار کوچک است،؛ مناسب نیست.

فیلتر کارتریج یکی از تجهیزات استخر است که کیفیت متوسطی دارد. این فیلتر از پارچه مخصوصی استفاده می‌کند که آب از آن عبور می‌کند و می‌تواند ذراتی به بزرگی ۵ تا ۱۰ میکرون را جذب کند. اکثر دارندگان استخر ترجیح می‌دهند از این فیلتر استفاده کنند زیرا می‌تواند آب تمیزتری را به دلیل ذرات کم آن برگرداند. اما به دلیل اندازه کوچک مخزن، بیشتر نیاز به تمیز کردن دارد.

می‌توان بیان کرد و بنابراین یکی از اصلی‌ترین تجهیزات استخر است. پمپ‌ها آب استخر را تخلیه می‌کنند و سپس مواد زائد را از طریق یک فیلتر خارج می‌کنند و سپس دوباره از طریق سیستم گرمایش وارد آب استخر می‌شوند.

مبدل های حرارتی یکی از اصلی‌ترین تجهیزات استخر هستند که نقش مهمی در گرم و معتدل کردن آب دارند. پس از تخلیه آب، آب از داخل بخاری عبور کرده و گرم می‌شود تا دمای نسبتا معتدلی را برای ورود مجدد شناگران ایجاد کند. بخاری‌ها یک ابزار جانبی هستند.

با پول اکسین آشنا شوید...

در حال حاظر فروشگاه های بسیاری به کار تاسیسات و تجهیزات استخر اقدام نموده اند. پول اکسین نیز یکی از برترین فروشگاه های  فعال در این زمینه می باشد که به صورت حرفه ای فعالیت می کند.

مجموعه پول اکسین شرکت ساخت و اجرای پروژه های استخر و وارد کننده انواع استخر های پیش ساخته و همچنین تامین انواع متعلقات و تجهیزات مربوط به استخر های خانگی و یا استخر های بزرگ و موتورخانه های آنها می باشد.

پمپ های استخری پول اکسین :

پمپ تک سرعته

این پمپ‌ها ارزان‌ترین نوع پمپ‌های موجود در بازار هستند. اما هزینه تعمیر آن‌ها بسیار زیاد است. پمپ تک سرعته فقط در سرعت‌های بالا کار می‌کند، بنابراین انرژی زیادی مصرف می‌کند و هزینه استفاده از آن بسیار زیاد است.

پمپ دو سرعته

این نوع پمپ‌ها یکی از پمپ‌هایی است که به دلیل مصرف بهینه انرژی شناخته شده است و بنابراین بسیاری از افراد از این نوع پمپ برای استخر خود استفاده می‌کنند. پمپ دو سرعته دارای دو سرعت تخلیه آب و دیگری برای گردش آب هستند.

پمپ چند سرعته

این یکی از بهترین پمپ‌ها برای انواع استخرها است که صاحبان آن می‌توانند سرعت مورد نظر را برای استخراج و گردش آب تنظیم کنند.

لوازم جانبی استخر

Pool accessories

مبدل حرارتی استخر

مبدل های حرارتی یکی از اصلی‌ترین تجهیزات استخر هستند که نقش مهمی در گرم و معتدل کردن آب دارند. پس از تخلیه آب، آب از داخل بخاری عبور کرده و گرم می‌شود تا دمای نسبتا معتدلی را برای ورود مجدد شناگران ایجاد کند.

بخاری

بخاری‌ها از پروپان یا گاز طبیعی برای گرم کردن آب استخر استفاده می‌کنند. هیترها سریع‌تر از پمپ‌های حرارتی هستند و می‌توانند با هر درجه حرارتی تنظیم شوند و هزینه کمتری نسبت به آن‌ها داشته باشند.

پوشش خورشیدی

بخار آب باعث از بین رفتن انرژی گرمایی زیادی در استخرها می‌شود. پوشش خورشیدی ابزاری است که میزان این بخار ناشی از نور مستقیم خورشید را کاهش داده و به طور خودکار دمای آب را افزایش می‌دهد. کرم ضد آفتاب همچنین هزینه نگهداری استخر را تا ۸۰ درصد کاهش می‌دهد.

برس استخر

برس یکی از مهمترین ابزارهای موجود در تجهیزات و لوازم استخر برای نظافت است و برای از بین بردن خاک و زباله‌های چسبیده به دیوار که با جارو قابل جدا شدن نیستند، استفاده می‌شود. بسته به میزان استفاده از استخر، دیوارها باید هر هفته تمیز شوند. دیوارها و کف، از آنجا که بالاترین سطح تماس را با بدن شناگر دارند.

توری

این یک نوع تجهیزات استخر است که برای جمع آوری زباله‌های روی سطح استفاده می‌شود. توری‌ها به دسته تلسکوپی متصل می‌شوند و با تنظیم اندازه، انواع بقایای بزرگ، به ویژه برگ‌ها، به راحتی و به سرعت از سطح استخر جمع آوری می‌شوند.

موگر

دریچه جلوی دهانه اصلی پمپ قرار می‌گیرد و وظیفه آن جدا کردن مواد خارجی قبل از ورود به پمپ است.

[uwac_agent id="پشتبانی_فروش_۱"]

برای خرید لوازم جانبی استخر با ما در واتساپ گفتگو کنید

برخی از تجهیزات استخر خانگی

فیلتر تصفیه

فیلتر تصفیه یکی از تجهیزات اصلی استخرها است. سه نوع فیلتر استخر وجود دارد: فیلترهای شنی، فیلترهای کارتریجی و فیلترهای خاک دیاتومه. فیلترهای شنی محبوب‌ترین نوع فیلترها هستند زیرا نگهداری آن‌ها بسیار آسان است.

 این فیلترها از مخزنی پر از سیلیس تشکیل شده اند. آب از طریق یک شیر چند طرفه وارد فیلتر می‌شود. با عبور آب از بستر فیلتر سیلیس، ذرات معلق برداشته می‌شوند. سرانجام، آب تصفیه شده از طریق یک شیر چند طرفه تخلیه شده و به سمت نازل‌ها هدایت می‌شود.

پمپ تصفیه

پمپ تصفیه یکی از مهم‌ترین تجهیزات استخر است. پمپ واحدی است که نیروی مورد نیاز برای گردش آب در یک سیستم را تأمین می‌کند. قدرت پمپ بستگی به ابعاد حوضچه و میزان جریان سیستم تصفیه دارد. پمپ‌های استخر گریز از مرکز هستند. در این پمپ‌ها، پروانه که به محور موتور پمپ متصل است، با نیروی موتور می‌چرخد و گردش آب را ایجاد می‌کند.

شیر شش طرفه

شیرهای شش طرفه دارای چندین پورت هستند و می‌توانند آب را در جهات مختلف جریان دهند. بسته به نحوه ورود آب استخر به سیستم، شیر شش طرفه را می‌توان در حالت‌های مختلف: فیلتر، شستشوی عقب، شستشو، گردش مجدد، ضایعات و بسته شدن تنظیم کرد. به خاطر داشته باشید که همیشه قبل از تغییر حالت شیر منیفولد فیلتر، پمپ را خاموش کنید.

پمپ تصفیه

پمپ تصفیه یکی از مهم‌ترین تجهیزات استخر است. پمپ واحدی است که نیروی مورد نیاز برای گردش آب در یک سیستم را تأمین می‌کند. قدرت پمپ بستگی به ابعاد حوضچه و میزان جریان سیستم تصفیه دارد. پمپ‌های استخر گریز از مرکز هستند. در این پمپ‌ها، پروانه که به محور موتور پمپ متصل است، با نیروی موتور می‌چرخد و گردش آب را ایجاد می‌کند.

سیستم‌های شیمیایی اتوماتیک

کلر و اسید مواد شیمیایی هستند که با استفاده از یک سیستم اندازه گیری و آنالیز شیمیایی دقیق همراه با پمپ تزریق به آب استخر اضافه می‌شوند. این مواد فقط برای تنظیم pH به آب استخر اضافه می‌شوند و اندازه و نوع آن‌ها باید با دقت مورد توجه قرار گیرد.

 

چشمه‌ها

سیستمی که در داخل استخر برای ریختن آب از بیرون به استخر نصب شده است با استفاده از یک چشمه و دو چشمه در پایین استخر و چهار چشمه در کناره‌های استخر کار می‌کند. تجهیزات ذکر شده دارای میتوانید در بخش آبنما های استخری جستجو کنید.

برای خرید لوازم جانبی استخر خانگی با ما در تماس باشید

عوامل موثر بر هزینه ساخت استخر کدامند؟

عوامل زیادی در طراحی و ساخت استخر برای کسب درآمد دخیل هستند و این باعث می‌شود که قیمت دقیق و ثابت در ساخت استخر اعلام نشود. در ادامه عوامل موثر که بر هزینه تجهیزات استخر تأثیر می‌گذارند شرح داده شده اند. این سه مرحله عبارتند از:

  • هزینه‌های مربوط به حفاری، ساخت و ساز و مصالح مورد نیاز در ساخت استخر
  • هزینه‌های مربوط به موتور خانه و لوازم و تجهیزات مورد نیاز در استخر
  • هزینه‌های مربوط به نگهداری استخر و تجهیزات استخر

قیمت تجهیزات استخر

داشتن استخر علاوه بر هزینه ساخت و طراحی استخر، هزینه‌های دیگری نیز دارد. بسیاری از افرادی که تصمیم به ساخت استخر می‌گیرند ممکن است توجه زیادی به تجهیزات مورد نیاز در استخر نداشته باشند. اما این را فراموش نکنید که بدون تجهیزات و لوازم استخر با کیفیت و مناسب برای استخر خود، نمی‌توانید یک استخر عالی و مقاوم با طول عمر طولانی داشته باشید.

هزینه نگهداری تجهیزات استخر

تعمیر و نگهداری تجهیزات و لوازم استخر بسته به ابعاد آن برای شما هزینه دارد. تمیز کردن استخر در هر اندازه نیاز به کف و مواد شیمیایی مانند قرص کلر دارد. برای تمیز کردن استخر نیز باید از جاروی استخر استفاده کنید. همچنین دمای آب استخر باید همیشه در حالت تعادل باشد. همه اینها هزینه‌های متفاوتی دارند که نمی‌توان دقیقاً در مورد آن‌ها اظهار نظر کرد و قیمت آن را برآورد کرد.