فیلتر شنی استخر

محصولات تصادفی فلیتر شنی آکواژن

مشاهده همه

محصولات تصادفی فلیتر شنی اطلس پول

مشاهده همه

محصولات تصادفی فلیتر شنی ایمکس

مشاهده همه

محصولات تصادفی فلیتر شنی هایواتر

مشاهده همه

درباره فیلتر شنی استخر

قبل از معرفی فیلتر شنی باید بگوییم که فیلترهای شنی یک گزینه محبوب برای تمیز نگه داشتن استخرها هستند. این فیلترها از ماسه طبیعی به عنوان فیلترکننده استفاده می‌کنند و زباله‌ها را هنگام عبور از بین می‌برند تا فقط آب تمیز به استخر پمپ شود. از آنجایی که فیلترهای شنی فاقد کاغذ یا قطعات فیبر مانند هستند مسدود یا پاره نمی‌شوند، از این رو اغلب می‌توانند سال‌ها کار کنند و تنها لازم است آنها را در شرایط مناسب نگهداری کنید.

فیلترهایی که در سیستم فیلتراسیون آب استخر استفاده می شوند، دارای انواع مختلفی می باشند. مدل مناسب فیلتر برای استخر شما بستگی به سیستمی که برای اولین بار نصب کرده اید دارد. سه نوع فیلتر استخر وجود دارد از جمله :

  • فیلتر شنی استخر
  • فیلتر کارتریج استخر
  • فیلتر دیاتومه استخر

اگر در استخرتان از فیلتر شنی استفاده میکنید، در مخزن فیلتر از شن و ماسه به عنوان ابزاری برای تصفیه استفاده می شود. این ذرات شن و ماشه بسیار ریز هستند و میتواند ریزترین املاح و گردغبارهای آب استخر را جمع آوری کنند. ساختار فیلتر شنی از یک مخزن استوانه ای تشکیل شده است که تا دو سوم آن از دانه های شن و ماسه برای فیلتراسیون بهتر شکل گرفته شده است. اندازه ذراتی که فیلتر می تواند آنها را از آب جدا کند، به سرعت عبور این دانه ها و همچنین مواد داخل فیلتر بستگی دارد. برای تمیز کردن این نوع فیلترها ، باید از شستشوی با نام بکواش استفاده کرد. همچنین مطمئن شوید آبی که برای شستن آنها استفاده شده است مستقیماً به فاضلاب برود.

فیلترهای کارتریج با ساختار پارچه های (پلی استر استاندارد) کاغذ راه راه ساخته می شوند. متداول ترین استفاده این نوع فیلتر ها در استخرهای کوچک و جکوزی ها هستند. هنگامی که آب استخر به داخل سیلندرهای این نوع فیلتر می ریزد ، عملکرد فیلتر باعث می شود آلودگی ها از آب جدا شده و آبی که از فیلتر خارج می شود، تمیز و ایمن باشد. یکی از نکات جالب این نوع  فیلترهای کارتریج این هست که میتوان آنها را با یک شلنگ باغ شست و شو داده به راحتی تمیز و نگهداری شوند و سپس آنها را برای استفاده مجدد قرار دهید. برنامه شستشوی آنها هم بستگی به میزان استفاده از استخر و تعداد افرادی که به طور منظم از استخراستفاده می کنند دارد، شما باید تقریبا هر سه ماه یکبار آنها را تمیز کنید.

فیلتر شنی دیاتومه استخر نسبت به فیلترهای شنی معمولی دارای جذب ذرات معلق بیشتری بوده. در این نوع از فیلترها آب استخرزلال تر و شفاف تر میباشد و کاربرد آن در استخرها و پروژه های بزرگ می باشد. قطر دانه‌های ۴۰ تا ۱۰۰ میکرون این فیلتر برای جذب بیش‌تر آشغال‌های بزرگ استخر است و دانه های ۱۰ تا ۲۵ میکرون این فیلتر هم برای دانه های ریزتر استفاده میشود. نکته بسیار مهم این نوع فیلترهای دیاتومه می‌توانند آشغال‌هایی با قطر ۳ میکرون را نیز از آب تصفیه کنند که با چشم غیر مصلح قابل‌دیدن نیستند.این فیلتر مقاومت بالا در برابر خوردگی و تغییرات آب و هوایی می باشد

 

معیار انتخاب فیلترهای شنی

  • فیلترهای شنی رایج‌ترین نوع فیلترهای موجود در بازار هستند. از این جهت می توانید قطعات را با کیفیت بالا تهیه کنید.
  • هنگامی که تصمیم به خرید فیلتر می‌گیرید، حتماً در مورد انواع مختلف فیلترها تحقیق کنید و ببینید کدام مدل فیلتر شنی برای استخر شما مناسب است.
  • وقتی فیلتر شنی را انتخاب می‌کنید، باید اندازه استخر را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید حجم ماسه کافی برای کنترل مقدار آبی که از آن عبور می‌دهد، را دارد یا خیر. اگر نمی‌دانید چند گالن آب در استخر وجود دارد، از ماشین حساب کمک بگیرید. یک قانون کلی این است که شما به ازای هر ۱۰۰۰ گالن آب استخر خود به یک (۱) اینچ مربع، مساحت فیلتر احتیاج دارید. بنابراین، اگر استخر شما ۲۰۰۰۰ گالن آب دارد، به یک مخزن ۲۰ اینچی نیاز دارید.
  • فیلتر شنی انتخاب بهتری است زیرا نیازی به تعویض مکرر آن ندارید. اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه هستید، فیلتر شنی یک انتخاب اقتصادی محسوب می‌شود.