نازل،آبنما استخر

از نازل آبنمای استخری چه می‌دانید؟

مطمئنا تا به حال استخر رفته اید. داشتن نمای شیک استخر در این مکان‌ها، بسیار مهم می‌باشد. اما مهم‌تر از آن، زلال بودن و روان بودن آب می‌باشد. اینکه استخر دارای آبنمای شیک و آب تمیز برای شنا باشد، سبب رضایت می‌شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی نازل آبنمای استخری بپردازیم.

آبنما چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر به یاد داشته باشید، در زمان قدیم در همه حیاط‌ها، یک حوضچه وجود داشت که طراوت و زیبایی را به مکان هدیه می‌داد. امروزه چون حیاط خانه‌ها چندان بزرگ نیست و اکثرا آپارتمان هستند، به جای حوضچه از آبنما استفاده می‌شود.

آبنما وسیله‌‌ای است که آب در آن ظاهری طناز و رقصی زیبا به خود می‌گیرد و مکان مورد نظر را چشمگیر می‌سازد.

آیا تا به حال از خود پرسیده‌‌اید که چرا برای تفریح به باغ‌ها و مناطق سرسبز و دارای رود و آب می‌روید؟

جواب خیلی راحت و ساده است. چرا که این مناطق با رنگ‌های زیبا و روشن چون سبز و آبی روحیه انسان را تقویت می‌کنند و سبب خوشحالی فرد می‌شوند. تماشا کردن رقص آب سبب آرامش فرد می‌شود، به همین دلیل است که در شرکت‌ها و اکثر مکان‌های تجاری، از آب و آبنما استفاده می‌شود.

 در واقع وظیفه نازل آبنمای استخری افزایش جذابیت در مکان است که محیط را از یکنواختی و یکدستی خارج می‌کند. مزیت این آبنما‌ها، این می‌باشد که در دو نوع ثابت و قابل حمل وجود دارند. (آبنما‌های رومیزی، شیشه‌‌ای، حبابی و…).

وجود این آبنما‌ها در قسمت‌های ورودی ساختمان‌ها، اداره‌ها، سفره خانه‌ها، فروشگاه‌ها و پاساژ‌ها، جلوه زیبایی به مکان داده و افراد بسیاری را به سود خود جذب نموده است. در اطراف آبنما می‌توانید از گیاهان طبیعی و یا چراغ‌های رنگی استفاده کنید تا جلوه آن را چندین برابر کنید.

هنگام خرید آبنما به چه چیز‌هایی باید توجه کنیم

انواع آبنما بشناسید ؟

آبنماها انواع مختلفی دارند که بسته به کاربری کاملا متفاوت هستند.

 • آبنما باغ​
 • آبنما دیواری: از این نوع آبنما برای استفاده بر روی دیوار‌ها استفاده می‌شود​
 • آبنمای شیشه‌‌ای​
 • آبنما سنگی​
 • آبنما خانگی​
 • آبنما موزیکال: این آبنما‌ها یکی از لوکس‌ترین آنها هستند که به کار گرفته می‌شوند.​

درباره نازل استخر بیشتر بدانید!

استخر‌های مجهز و زیبا، همواره در اطراف خود دارای تجهیزاتی هستند که سبب می‌شود آب به شکل زیباتر حرکت کند و همچنین تصفیه شود. از جمله این تجهیزات می‌توان به پکیج تصفیه استخر دفنی، آبنما، فواره استخر و نازل آبنمای استخری اشاره کرد. این تجهیزات، نازل استخری نام دارند. این نازل‌ها دارای کیفیت، جنس، مدل، رنگ، انواع و اندازه‌های مختلف می‌باشند.

نازل آبنمای استخری، به شکلی زیبا و دکوراتیو در اطراف استخر و مکانی مناسب، نصب می‌شود. نازل‌ها در انواع مختلفی وجود دارند و وسیله‌‌ای هستند که بر سر لوله آب نصب می‌شوند و با توجه به نوع و شکل خود، آب را به بیرون هدایت می‌کنند.

نازل آبنمای استخری چیست؟

 نازل آبنمای استخری، جدیدترین تجهیزات استخری می‌باشند که نازل کننده هدایت آب می‌باشد. عملکرد نازل آبنمای استخری بسیار ساده و در عین حال پیچیده می‌باشد. آب را به صورت باریک و نازل پرتاب می‌کند و پرده‌‌ای زیبا تشکیل می‌دهد. نازل آبنمای استخری در دو دسته تقسیم بندی می‌شوند:

 • نازل آبنماهای روکار استخری
 • نازل آبنماهای توکار استخری

نازل آبنماهای روکار استخری چیست؟

آبنماهای روکار، آبنماهای هستند که روی استخر به کار می‌روند. از معروف‌ترین نوع این آبنما، کرتین می‌باشد. محل نصب نازل کرتین استخری در لبه استخر و یا حوض می‌باشد. این نازل فشار آب و حجم بالا دارد و به همین دلیل محل نصب آن باید باز باشد. نازل آبنماهای روکار ساخت بسیار مقاوم و نصب و جوشکاری ظریف را می‌طلبند. سیستم نازل آبنمای استخری در کل دارای سه بخش پمپ، نازل و استخر می‌باشد.

انواع نازل کرتین استخری کدامند؟

 • نازل کرتین استخری دونا لبه آبریز: این نازل آب را به شکل آبشار و با فشار زیاد پرتاب می‌کند که خاصیت ماساژ نیز دارند.
 • نازل کرتین استخری آنیل لبه آبریز: ارتفاع این نازل نسبتا زیاد می‌باشد و با طراحی خاص، زیبایی استخر را دو چندان می‌کند. شکل این نازل به صورت علامت سوال می‌باشد. (؟)

درباره آبنمای خانگی بیشتر بدانیم؟

نازل آبنماهای توکار استخری

آبنماهای توکار استخری، آبنماهایی هستند که درون استخر به کار می‌روند. از معروف‌ترین نوع این آبنما، نازل‌های پرده آب می‌باشند. این نازل‌ها در اندازه‌های استاندارد و سفارشی ساخته می‌شوند. همچنین مجهز به فشار شکن و تلاطم گیر می‌باشد که خصوصیتی عالی به شمار می‌رود.

 • نازل پرده آب به همراه نورپردازی: این نازل‌ها به شکل‌های مختلف وجود دارد و همراه با نورپردازی جداگانه انجام می‌شوند.
 • نازل پرده آب چراغ دار: این نازل‌ها خود دارای چراغ می‌باشند و جلوه زیبایی را در شب پدید می‌آورند.
 • نازل‌های شوتر: نازل‌های شوتر، پرتاب آبی به شکل آبشار دارند و برای ارتفاع‌های بالا بسیار مناسب می‌باشند.
 • نازل شوتر بارانی: نصب نازل بارانی همراه با گیاه‌های طبیعی، سبب ایجاد طبیعتی زیبا می‌گردد. نازل‌های شوتر دارای یک شیر می‌باشند که با آن میزان فشار آب تنظیم می‌شود.

قیمت نازل آبنمای استخری

در دنیای امروز، همه افراد به دنبال زیبایی مکان‌هایی هستند که در اختیار آنها است. برای مثال فردی که دارای یک خانه ویلایی و یا باغ است، می‌تواند اوقات فراغت و یا تفریح خود را در این مکان‌ها همراه با خانواده بگذراند. اما اگر همیشه به این باغ بروند، جذابیتی باقی نمی‌ماند و برای آنها کسل کننده خواهد شد. در اینجا کاربرد نازل آبنمای استخری مشخص می‌شود.

 وجود این آبنما‌ها جذابیت دو چندانی به باغ می‌دهند. برای گرفتن آرامش، می‌توانید گوش به صدای آب بدهید. مثل این می‌ماند که در دل طبیعت صدای آبشار به گوشتان می‌خورد و در هوای آزاد کمی استراحت می‌کنید.

اما برای خرید، باید به قمیت نازل آبنمای استخری توجه کنید. قبل‌تر با انواع نازل‌ها آشنا شدید. قیمت هر کدام از نازل‌ها بستگی به نوع کاربرد با دیگری متفاوت می‌باشد. در واقع قیمت‌ها بسته به عواملی چون اندازه، کیفیت، جنس، نوع، برند متفاوت می‌باشد. هرچقدر اندازه بزرگتر باشد، کیفیت بالاتر باشد، برند معروف باشد، قیمت نیز بالاتر خواهد رفت. توصیه می‌شود با کیفیت‌ترین جنس را بر اساس نیازتان خریداری کنید تا طول عمر بیشتری داشته باشد.

 همچنین از برند و شرکتی معتبر خریداری کنید. چرا که این برند‌ها مورد تایید می‌باشند و پشتیبانی بعد از خرید نیز دارند. چون محصولات مستقیم و بدون واسطه به فروش می‌رسند، هیچ افزایش قیمتی صورت نگرفته و با قیمت کارخانه، خرید انجام می‌شود. برای اطلاع از قیمت‌ها به سایت مراجعه کنید و یا از مشاوران ما، مشاوره رایگان بگیرید. مشاوران ۲۴ساعته آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می‌باشند.

کاربرد نازل آبنمای استخری

نازل آبنما در استخر، به منظور ایجاد چرخش آب و سیستم گردش پذیری و ماساژ دهندگی استفاده می‌شود. همچنین وجود صدای دلنشین آب، شنایی آرامش بخش به ارمغان می‌آورد. کاربرد نازل آبنمای استخری در لابی مجتمع‌های مسکونی، هتل‌ها، رستوران‌ها، سالن‌های ورزشی زیبایی خاصی به محیط می‌دهد و محیط را مدرن و شیک می‌کند.

 لحظات ملاقات در چنین مکان‌هایی بسیار خوش آیند طی خواهد شد. نازل‌های کریستالی برای رقص آب و نمایش‌های آبی کاربرد دارد. همراه کردن چراغ‌های رنگی با این نازل‌ها، فضا را نورانی و خاطره انگیز می‌کند. با داشتن کیفیت و ساختار عالی، این نازل لایه‌‌ای از آب را به صورت یکنواخت و فشار متناسب پرتاب می‌کند.

انواع فواره استخر را بیشتر بشناسید؟

انواع نازل آبنمای استخری

 • نازل استخری مایا لبه آبریز: از جمله سرریز‌های استخر می‌باشد که یک پرده یک دست از آب را ایجاد می‌کند.
 • نازل سرریز استخری گلوریا: نازل گلوریا مناسب استخر‌هایی است که به پرتاب آب از ارتفاع زیاد نیاز دارند. این نازل با طراحی دقیق، تصویری زیبا از پاشش آب از ارتفاع زیاد را به نمایش می‌گذارد.
 • نازل استخری قوسی: نازل قوسی همان گونه که از نامش پیداست، بدنه‌‌ای قوسی شکل و لبه‌‌ای صاف دارد که آب را با فشار وارد استخر کرده و قابلیت ماساژ دارد.
 • نازل استخری جولیا: بدنه این نازل کاملا استیل بوده و مقاوم در برابر تنش‌های محیطی می‌باشد. طراحی این نازل همانند نازل استخری قوسی می‌باشد.
 • نازل استخری حلزونی: این نازل، به نازل فیدان نیز مشهور می‌باشد. شکلی خاص و دکوراتیو در محیط استخر ایجاد می‌کند و برای فرد احساس آرامش را به ارمغان می‌آورد.
 • نازل استخری قاصدک یا کره ای: این نازل پاشش آبی متفاوت با سایر نازل‌ها دارد. در واقع از ترکیب چند نازل کومت ساخته می‌شود که هرکدام به صورت جدا آب را به بیرون هدایت می‌کنند. ترکیب این نازل با سایر نازل‌ها، حجم کره مانندی با فشار و مقدار زیادی آب را به وجود می‌آورد که نمای فوق العاده چشمگیری ایجاد می‌کند.
 • نازل آبنمای دیواری: همانگونه که از نامش پیداست به صورت ایستاده در دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نازل به آبشار مصنوعی نیز معروف است.
 • نازل استخری لمینار: این نازل، به نازل کریستالی مشهور هستند چرا که آب را به صورت کریستالی به داخل و کناره‌های استخر پرتاب می‌کنند. نازل‌های این سری، شیار‌هایی درون لوله دارند که آب را در جهت جریانی آرام و یکنواخت هدایت می‌کند. آشفتگی آب از بین رفته و کاملا شفاف می‌گردد.
 • نازل فواره کف دار: این نازل‌ها آب را به صورت سفید و کف دار به بیرون هدایت می‌کنند.
 • نازل آبنما چرخان: نام دیگر این نازل‌ها، نازل رقصان یا داینامیک است. استفاده این نازل‌ها در آبنماهای دیجیتال و موزیکال، بهترین گزینه می‌باشند. چرا که حرکات آب با ریتم موسیقی هماهنگ می‌شود و صحنه جذابی را ایجاد می‌کند. مانند اینکه آب به ریتم موسیقی می‌رقصد!
 • نازل مه: به این نازل، نازل افشانه‌‌ای نیز گفته می‌شود. چرا که تا اندازه یک میلی متر آب را اسپری می‌کنند. کاربرد این نازل به همراه چراغ، حجم زیادی از آب را پخش می‌کنند و با اکسیژن رسانی، جذابیت خاصی به مکان می‌دهند.

عملکرد نازل آبنمای استخری

عملکرد نازل آبنمای استخری بسیار ساده می‌باشد اما نصب آن باید توسط افراد متخصص صورت گیرد. آب استخر توسط نازل مکش شده و بسته به نوع نازل خارج می‌شود. در واقع جریان آب از استخر به نازل و از نازل به استخر همواره ادامه دارد که سبب ایجاد صدای دلنشینی می‌شود.

استخر‌ها در دو نوع سر باز و سر پوشیده وجود دارند. استخر‌های که در مکان سر باز وجود دارند، در برابر نور خورشید، گرما، سرما قرار دارند. این عوامل به مرور سبب تحلیل رفتن نازل آبنمای استخری می‌شود. از این رو نازل‌ها باید با کیفیت عالی و مقاوم ساخته شوند.

وظیفه نازل آبنمای استخری

با مطالعه عملکرد نازل آبنمای استخری حتما متوجه شدید که قسمت خروجی آب، دقیقا نازل‌ها می‌باشند. نازل‌ها شروع افکت‌های دیدنی خروج آب می‌باشند. در واقع وظیفه نازل آبنمای استخری، ایجاد زیبایی محیط و تصفیه آب می‌باشد. در کل می‌توان گفت: «این نازل‌ها هستند که زیبایی را به آبنما هدیه می‌کنند…!».

مشخصات نازل آبنمای استخری

همانطور که گفته شد نازل استخری تنوع زیادی دارد. هر کدام از این استخر‌ها دارای مشخصات مربوط به خود می‌باشند. برای مثال نازل آبنمای قوسی دارای شکلی قوسی است و خروج آب از آن به شکل آبشار می‌باشد. یا نازل کریستالی، خروج آب به شکل کریستالی را دارا می‌باشند. اما یکی از مشخصات نازل آبنمای استخری که در بین همه نوع آنها مشترک می‌باشد، جنس آن است که از نوع استیل می‌باشد.

نتیجه گیری

امید است با توضیحات ارائه شده در مورد نازل آبنمای استخری، قیمت آن، کاربرد و انواع نازل‌ها، عملکرد و مشخصات نازل آبنمای استخری، تمامی سوال‌هایتان و موارد مبهم جواب داده شده باشد و راهنمایی مناسب برای خرید آبنما برای شما باشیم.