سوالات متداول

 • فیلتراسیون ضعیف بالا بودن PH آب استخر
 • راه حل آن هم کنتزل PH بین ۷٫۲ تا ۷٫

شوک کلر یعنی اوردوز کردن کلر به مقدار ۳ الی۴ برابر مجاز جهت از بین بردن ترکیبات مضر مانند کلرامین ها می باشد.

خیر بعلت عدم پایداری ازن در آب استخر ، حتما باید از کلر در کنار ازن استفاده کرد.

طراحی و تکنولوژی خاصی برای نگهداری و مدیریت آب در تمامی فضاهای آبی بکار گرفته شده اند. هر بخش آبی بصورت جداگانه تصفیه، ضد عفونی، گرمایش و نگهداری می شود و برای هر کدام علاوه بر تصفیه، دو سیستم مجزای ضدعفونی نیز در نظر گرفته شده است که بطور همزمان فعالیت می کنند. در استخر شنا از سیستم کلرزنی و ازون زنی استفاده می شود.

 1. فیلتر شنی ایمکس Emaux
 2. فیلتر شنی آکوآ Aqua
 3. فیلتر شنی پنتیر Pentair
 4. فیلتر شنی پول پاور Pool Power
 5. فیلتر شنی پولاریس Polaris
 6. فیلتر شنی زودیاک Zodiac
 7. فیلتر شنی هایواتر Hiwater
 8. فیلتر شنی هایوارد Hayward

پدیده “قفل کلر” زمانی اتفاق می افتد که یک کلر آزاد آزاد شده (FC) توسط اسید سیانوریک (که همچنین به عنوان CYA یا تثبیت کننده شناخته می شود) برتری دارد. گرچه CYA در ایجاد ثبات (به همین دلیل نام) کلر برای تامین بهداشت و سلامت حیاتی است، اما در عین حال اثر آن بر کلر تاثیر می گذارد. افت ناگهانی توانایی کلر شما برای کشتن باکتری ها، اجازه می دهد تا باکتری ها و جلبک ها به سرعت به استخر خود برسند. کلر لینکلن می تواند استخر خود را به نوعی محدود کند، جایی که کلر به اندازه کافی برای تصفیه کامل استخر شما وجود ندارد، اما کمی کمتر از جایی که کارناوال پشه ها و جلبک ها به مهمانی می آیند.

 • زمانی را انتخاب کنید که می توانید در طول چند ساعت به استخر و تجهیزات خود نظارت داشته باشید.
 • اطمینان حاصل کنید که تجهیزات خود را در شرایط مناسب کار می کند.
 • پمپ شناور را غرق نکنید اگر آسیب دید قابل توجهی به خود پمپ یا سیم برق الکتریکی دارد.
 • نکته کمی وجود دارد که مواد شیمیایی را به آب اضافه می کند که در فصل زمستان شما در استخر نخواهد ماند.
 • کاهش سطح آب شما باعث کاهش میزان آب در خطوط لوله کشی شما نمی شود.
 •  فراموش نکنید که خطوط لوله کشی خود را از بین ببرید، زیرا آنها در زمستان به راحتی آسیب می بینند.

خیر، شما باید از سیستمی مانند برومین و کلرین استفاده کنید. با این حال متوجه خواهید شد که شما می ‌توانید از مواد شیمیایی بسیار کمتری استفاده کنید (تا ۲۵ درصد کم ‌تر) و این هزینه برای سیستم ازن زن جکوزی در طول زمان و نگهداری آب‌ گرم جکوزی بسیار بیشتر خواهد شد.

 

بسته به نوع استخری که قصد ساخت آن را دارید، فرایند و روند آن متفاوت است.سه نوع استخر وجود دارد: فایبرگلس ، بتونی و وینل شیاری. هر سه نوع دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. بحث اصلی ما دراین مقاله، درخصوص روند و فرآیند ساخت استخر می باشد. در ادامه چگونگی ساخت هرکدام به طور خلاصه بیان میکنیم.

قیمت استخرهای پیش ساخته  بسته به جنس استخر، اسکیمر و لوازم تمیز کننده استخر، روکش و زیرانداز استخر، پمپ تصفیه آب استخر و در نهایت اعاد استخر و اینکه بادی یا سازه دار باشد بستگی دارد. هنگام خرید استخر پیش ساخته به برند استخر نیز باید توجه کرد.

چندین سال است که از استخرهای پیش ساخته شرکت اینتکس در بسیاری از ویلاهای شمال کشور استفاده و نصب میگردد. این استخرها با توجهبه شرایط آب و هوایی تمامی کشورها ساخته میشوند ولی در شرایط ب و هوایی نرمال طول عمر بیشتری دارند. تا کنون این استخرها در شهرهایی نظیر محمود آباد، کلاردشت، نور، چالوس، بابلسر، رامسر، خزرشهر، قائم شهر، عباس آباد، دریا کنار، فریدونکنار، رشت، ساری، آمل، بابل، گرگان و… نصب شده است.

از آنجایی که این سایت ها توانایی مقابله با با سایت های قدرتمندتر را ندارند، قیمت را از قیمت واقعی محصول پایین تر ثبت کرده و پس از تماس مشتری قیمت جدیدی را اعلام میکنند، در این میان مشتری سردرگم میشود که شاید قیمت ها افزایش پیدا کرده و محصول خود را سفارش میدهد. دلیل دیگر این است که آنها اجناسی را موجود ندارند با قیمت پایین تر از شرکت درج میکنند و جنس های موجود را با قیمت بالاتر به مشتری پیشنهاد میکنند. این در واقع نوعی تله برای مشتری است که او را دچار تردید کرده و احساس میکنند قیمتشان از جای دیگر پایین تر است.

بله شما میتوانید برای تعمیر سوراخ شدگی محصولات بادی از بسته تعمیراتی مخصوص استفاده کنید. این بسته تعمیراتی شامل یک قطعه ۱۲ سانتیمتری از جنس پی وی سی و یک چسب مخصوص با قابلیت ترکیبی دارد. البته توجه کنید که پک تعمیراتی با برچسب رایگانی که همراه محصولات است فرق دارد. در صورتی نمیتوانید محصول بادی مورد نظر را تعمیر کنید، اینکار را به عهده شرکت گذاشته و از خراب کردن بیشتر محصول جلوگیری کنید.